İş Hayatına Hazırlık Eğitmen Eğitimleri

Habitat ve UNHCR ortaklığında Türkiye’de girişimcilik kapasitesini arttırmak ve Suriyelilerin kayıtlı ekonomiye katılımlarını desteklemek için İMECE Vakti Projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla geliştirilen “İş Hayatına Hazırlık Eğitmen Eğitimi” girişimcilik, teknoloji ve finansal okuryazarlık olmak üzere 3 ana eğitim içeriğinin yaygın eğitim metoduyla aktarıldığı 5 günlük bir programdan oluşuyor. Eğitmen eğitimi sonunda eğitimin tamamına katılım göstermiş olarak eğitmenlere katılımcı belgesi verilmektedir.

Eğitim içeriği

Girişimcilik Eğitimi

Katılımcıların yaratıcıklarını deneyimledikleri, yenilikçi yaklaşım ve örneklerini inceledikleri, takım çalışması yaptıkları ve fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri için iş modeli kanvaslarını öğrendikleri bir eğitimdir. Girişimcilik eğitimi bir buçuk saatlik 4 farklı oturumdan oluşmaktadır.

Teknoloji Eğitimi

Teknolojiye giriş ve temel internet kullanımı üzerine giriş yapan teknoloji eğitimi günlük yaşamda kullanılan teknoloji araçlarının kullanım alanları ve sosyal medya eğitimi olmak üzere ikişer saatlik 3 oturumdan oluşmaktadır.

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Finansal okuryazarlık eğitimi, eğitmen adaylarının mali kaynakları bütçelemeyi ve finansal hizmetleri doğru kullanmayı öğrendikleri bir eğitimdir. Bu eğitimde katılımcılar hem teorik hem de atölye çalışmalarıyla pratik yaptıkları; bütçe planlaması, harcama kalemleri, birikim örnekleri ve borçları yapılandırma olmak üzere 4 oturumda eğitim almaktadır.

Kimler katılabilir?

Arapça bilen, yerelinde eğitimi yaygınlaştırma ve gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip ve her ay en az bir eğitim gerçekleştirebileceğini düşünen herkes bu eğitmen eğitimine başvuruda bulunabilir.

Eğitmen sorumlulukları

Eğitmen eğitiminin tamamına katılarak eğitmen olma hakkı kazanmış olan gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitim vermeleri ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir.

Yenilikçi Düşünce Girişimcilik Atölyeleri

Atölye çalışması, temel olarak katılımcıların girişimcilik ana teması altında 21. yüzyıl becerilerini de edinmelerine katkı sağlamaktır.

İş Hayatına Hazırlık Eğitmen Eğitimleri

Eğitim girişimcilik, teknoloji ve finansal okuryazarlık olmak üzere 3 ana eğitim içeriğinin yaygın eğitim metoduyla aktarıldığı 5 günlük bir programdan oluşuyor.

İş Hayatına Hazırlık Yerel Eğitimleri

Eğitmen olma hakkı kazanmış olan gönüllü eğitmenlerin kendi illerinde bulunan Suriyeli girişimci adaylarına girişimcilik, teknoloji ve finansal okuryazarlık içeriklerini yaygın eğitim metoduyla aktardığı eğitimlerdir.

Girişimcilik Kampı

Girişimcilik, inovasyon, teknoloji, finansal kaynaklar ve girişimciler için hukuk oturumlarının gerçekleştirildiği girişimcilik kampı 5 günlük bir programdır.

Nelerdeyiz?

Bizi sosyal medyada takip ederek güncellemelere hızlıca ulaşabilirsiniz.