Türkiye’de yaşayan mültecilerin ekonomiye katılım ve katkılarını sağlayarak, birlikte ortak bir gelecek oluşturmalarına destek olmayı hedefleyen, Habitat Derneği ve UNHCR tarafından yürütülen İMECE Projesi kapsamında “Girişimcilik Bootcamp’ düzenliyoruz!

Yeni iş fikirlerine sahip 30 girişimci adayına iş fikirlerini eyleme geçirmelerini ve kişisel girişimcilik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak İş Modeli Oluşturma, İş Planı Hazırlama ve Değer Önerisi Tasarımı gibi temel girişimcilik metodolojileri aktarılacaktır.

Bu metodolojilerin aktarımı miro isimli uygulama ve google drive üzerinden oluşturulacak çevrim içi çalışma araçları aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

2 gün sürecek Girişimcilik Bootcamp kapsamında katılımcılar, zoom uygulaması içinde yer alan odalara ayrılma özelliği sayesinde mentorlar ile bir araya gelerek iş modelleri üzerinde çalışma fırsatı yakalayacaklar.

Girişimcilik Bootcamp’in sonunda 30 girişimci adayı jüri karşısına çıkarak iş fikirlerini sunacaklar. Süreç sonunda 10 iş fikri, hibe mekanizmalarına yönlendirilecektir.

  • Başvurular proje illeri kapsamında değerlendirilecektir. (İstanbul, Ankara, Gaziantep, Hatay, Mersin, Denizli, İzmir, Kilis, Konya, Kayseri, Bursa, Şanlıurfa, Adana ve Sakarya)
  • Girişimcilik Bootcamp dili Türkçe olacaktır. Arapça’ya simültane ve zaman zaman da ardıl çeviri desteği sağlanacaktır.
  • Girişimcilik Bootcamp 12.12.2020-13.12.2020 tarihleri zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir.

Son başvuru tarihi: 08.12.2020